Posiada 20 letnie doświadczenie praktyczne w obszarze programowania : począwszy od programów w BASIC na Atari, Commodore i ZX Spectrum, poprzez doświadczenie korporacyjne, aż po samodzielne prowadzenie szkoleń poruszających tematy Scrum, Kanban, Lean.

W tym czasie poznał projekty informatyczne z różnych perspektyw, wcielając się w role programisty, inżyniera jakości, managera konfiguracji i kierownika projektu. Był odpowiedzialny za projekty różnej skali, od kilkutygodniowych do wieloletnich przedsięwzięć o budżetach przekraczającym milion dolarów, mających na celu opracowanie i rozwój produktów o dużym stopniu złożoności i zależności od innych komponentów. Prowadził również nietechniczne projekty związane z poprawą procesów, czy też organizacją szkoleń i public relations.

Uczestniczył w projekcie Six Sigma, gdzie stosował w praktyce statystyczną kontrolę procesów i przeszedł kurs Six Sigma Green Belt. Jest certyfikowanym Audytorem ISO 9001:2001, przeprowadzał audyty projektowe  i procesowe. Uczestniczył w ocenie zgodności z modelem (appraisal) CMMI oraz audycie według opartej na ISO9000 normy TL9000.

W swoich projektach z powodzeniem wdrażał kulturę Agile i Lean korzystając z najlepszych praktyk Scrum, Extreme Programming i Kanban. Koordynował zarówno lokalne, jak i rozproszone, wielokulturowe zespoły, współpracując z mieszkańcami takich krajów jak Stany Zjednoczone, Indie, Wielka Brytania, Irlandia, Ukraina, Rosja i Izrael.

Posiadane certyfikaty Project Management Professional (PMP) i Certified Scrum Professional (CSP) pozwalają mu dostrzegać różne aspekty tworzenia oprogramowania. Dzięki temu potrafi on skutecznie łączyć tradycyjne oraz adaptacyjne techniki tworzenia oprogramowania.

Od wielu lat prowadzi szkolenia z komunikacji, zarządzania projektami i metodyk Agile i Lean, oraz współprowadzi szkolenia certyfikacyjne Scrum. Swoje kompetencje trenerskie rozwijał na dedykowanych szkoleniach (Bergson, Mentor) jak i studiach podyplomowych z Komunikacji w Biznesie (Wyższa Szkoła Europejska).

Od 2010 roku pomaga firmom informatycznym wdrażać kulturę Agile jako niezależny coach i trener. Szkolenia prowadzi w sposób lekki i oryginalny, z dużą dawką humoru. Swoimi pytaniami prowokuje słuchaczy do szukania odpowiedzi i głębokiej analizy problemów IT. Jego kreatywne ćwiczenia nie ograniczają się jedynie do tworzenia kolejnych sklepów internetowych, ale umożliwiają uczestnikom spróbowania swoich sił przy tworzeniu oprogramowania dla RoboCopa, Hana Solo czy Świętego Mikołaja. Jako coach koncentruje się przede wszystkim na aspekcie ludzkim, obserwując zarówno zachowania indywidualnych członków zespołu jak i dynamikę całej grupy.

——————————————————————————————–

Prowadzi szkolenia :

Scrum Master

Kanban w produkcji oprogramowania

——————————————————————————————–

Kontakt : biuro@advantage.org.pl

tel. : 505 601 375

 

^ do góry ^

Skontaktuj się ze mną
[insert_ajaxcontact id=773]